Obcojęzyczne strony związane z emulacją i sprzętem retro

Na tym forum znajdziecie linki do stron związanych z emulacją i retro graniem.
Awatar użytkownika
Piękny Ronald
Administrator
Posty: 47
Rejestracja: 04 lut 2021, 11:01
Otrzymał podziękowania: 2 razy
Obcojęzyczne strony związane z emulacją i sprzętem retro

Post autor: Piękny Ronald »W tym wątku znajdziecie linki do najbardziej przydatnych obcojęzycznych stron związanych z emulacją. Większość z nich będzie w języku angielskim, jednak to Włosi i Francuzi zdominowali tematykę retro grania, na szczęście translatory również z tymi językami radzą sobie całkiem przyzwoicie.


Obrazek
Arcade Database
Potężna baza wiedzy o grach, ukierunkowana na te obsługiwane przez emulator MAME. Znajdują się tu między innymi informacje o dacie wydania, statusie emulacji, sterowaniu i wiele więcej. Dostępne są również zrzuty ekranu, krótkie filmiki czy zdjęcia samych automatów.

Link do strony : http://adb.arcadeitalia.netObrazek
Progetto-Snaps
Bardzo rozbudowane repozytorium w którego zasobach znajdziecie najnowsze pliki Category.ini , CatVer.ini, Command.dat itp. Poza tym można tu również pobrać tysiące innych plików jak np. krótkie filmiki z gier, zrzuty ekranów, ścieżki dźwiękowe czy ikony ( oczywiście jest tego dużo więcej ).

Link do strony : https://www.progettosnaps.net/

Obrazek
Arcade Artwork
Strona zawiera dziesiątki tysięcy różnych grafik powiązanych z grami retro. Jest tu wszystko, od zdjęć komputerów przez okładki gier po animowany sprity.

Link do strony : https://www.arcadeartwork.org/

Obrazek
Mr. Do's Arcade
Na tej stronie możecie pobrać zestawy graficzne dla emulatora Mame ( ARTWORK ). Są to grafiki odtworzone z oryginalnych automatów, które świetnie dopełniają gry i przy okazji wypełniają puste przestrzenie np. przy grach pionowych czy ekranach panoramicznych.

Link do strony : https://mrdo.mameworld.info/

Obrazek
WHDownLoad
Na tej stronie możecie pobrać gry dla Amigi przekonwertowane do formatu .lha.

Link do strony : https://www.whdownload.com/
Obrazek
VGBA
Strona na której znajdziecie sporo grafik powiązanych nie tylko z grami, ale również z filmem i muzyką. Między innymi są tam pudełka, loga, i rendery postaci.

Link do strony : https://vgboxart.com


Obrazek
Emumovies
Strona z ogromną biblioteką grafik i filmików powiązanych z grami retro. Znajdziecie tu materiały dla nawet najbardziej niszowych systemów.

Link do strony : https://emumovies.comObrazek
The Playstation Datacenter
Ta strona ukierunkowana jest na wielbicieli klasycznych konsol Sony. Znajdują się tam opisy gier, dane techniczne, skany płyt i okładek dla chyba wszystkich gier wydanych na konsole PS1, PS2 i PSP.

Link do strony : https://psxdatacenter.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „PRZYDATNE STRONY”